č. 15629
novinkanovinka
aktivníaktivní
exkluzivněexkluzivně
aktivnísdílet

Exkluzivně - Prodej RD/T/G, 429 m2 na pozemku 99 442 m2, Čimelice

49 999 000,- Kč za nemovitost
včetně provize RK a právního servisu
Exkluzivně nabízíme k prodeji RD/T/G, s podlahovou plochou 429 m2, 136 m2 terasa, 49 m2 garáž, bazén 24,5 m2, pozemek 99 442 m2, Čimelice.
Spálenský mlýn na říčce Skalici je malá vodní elektrárna, funkční muzeum mlýnice, citlivě a komfortně rekonstruovaný statek s panským domem, dvěma apartmány, konírnami a téměř deseti hektary pastvin a polí.

Historie: První zmínka o historii mlýna je z první poloviny 17. století. V tu dobu byly mlýny v majetku šlechty a mlynářům byly pouze pronajímány. Na přelomu 17. a 18. století začali již být mlynáři majiteli. Poslední dva mlýnské rody byly Spálenští, kteří mlýn drželi víc jak tři generace. Po požáru byl mlýn vystavěn do dnešní podoby. Po smrti posledního mlynáře Spálenského se jeho žena vdala za pana Pavlíčka, jehož rod vlastnil mlýn až do znárodnění. Tento mlynář instaloval na přelomu 18. a 19. století Francisovu turbínu a před II. Světovou válkou pořídil novou včetně kompletně nové technologie mlýna. V této podobě zůstala až dodnes. Současný majitel provedl kompletní opravu a repasi elektrárny, ovládání bylo digitalizováno. Mlýn začal vyrábět elektrický proud (15 kW), který dodává do rozvodné sítě.

Bydlení: Rodinný dům z roku 1932 sousedí s historickou budovou. V přízemí se nachází velký obývací pokoj 26,5 m2 s východem do zimní zahrady a na terasu. Na terase je bazén (7x3,5x1,5 m) s mořskou vodou. V obývacím pokoji je krb a nechybí klimatizační jednotka. Navazuje kuchyně na zakázku v provensálském stylu od firmy Mobalpa, se středovým pultem a kachlovými kamny. Linka má velký plynový sporák AlberTine od francouzské značky La Cornue. Prostorná chodba začíná dlážděnou terasou porostlou révou. Vedle kuchyně je předsíňka, ze které je vstup do ložnice (27 m2) a do velké koupelny s vanou. Hostinský pokoj na druhé straně vstupní haly má rovněž samostatnou koupelnu i WC. Dům je vytápěn elektrickým kotlem a zásobován vlastní elektrárnou. Prostorná půda s novým krovem i krytinou vybízí ke generačnímu rozšíření. Přes dvůr jsou dva nové hostinské byty 2+kk 49 m2 a 3+kk 73 m2 s vlastním vybavením. Veškeré půdorysy jsou k dispozici. Areál má k dispozici kopanou studnu i vrt s úpravnou vody a vlastní čističku odpadních vod.

Statek je plně vybaven stroji a zemědělskou technikou, dohoda o přenechání osobně.

Mlýn se nachází 4 km od Čimelic, ve kterých je mnoho obchodů, pošta, škola i školka, Coop, bankomat, stanice záchranné služby a lékař, 2 restaurace. Objekt je vzdálen necelých 80 km od Prahy a 30 km od Písku, koupání na Orlíku 10 km.
Třída G - Mimořádně nehospodárná – Energetický štítek budovy (PENB) nebyl dodán.

Základní informace

Celková plocha objektu429
Druh objektusmíšený
Stav objektudobrý
Poloha objektusamostatný
Podlahová plocha293
Plocha terasy136
Celkem nadzemních podlaží4
InternetAno
Kabel TVjiné
Celková plocha pozemku99442
Zastavěná plocha225
Plocha zahrady3697

Další vlastnosti

Jiné plochy95520
Plocha stodoly385
Plocha dílny340
Příjezdová komunikaceobecní
GarážAno
Plocha garáže49
Garážové stáníAno
Vyhrazené stáníAno
Zdrojekrb + kamna, elektro kotel, elektro 230 V, elektro 400 V, voda studna, septik - jímka
Poplatky
Energetická náročnostG - Mimořádně nehospodárná
obrázek
obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek

Váš makléř

Vojtěch Marek
vojtech.marek@archer-reality.cz
+420 602 107 903

Kontaktovat makléře:

Copyright © ARCHER reality Praha,a.s., Tvorba www stránek People For Net a.s.
Jak COVID-19 ovlivní realitní trh?